Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych i reklamowych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb klientów. Zmiany ustawień dotyczących plików cookie można dokonać w dowolnej chwili modyfikując ustawienia przeglądarki.

Używane łóżka rehabilitacyjne – na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Kupowanie używanych łóżek rehabilitacyjnych pozwala zaoszczędzić pieniądze i ograniczyć wydatki wiążące się z kompletowaniem specjalistycznych sprzętów dla osób chorych i niepełnosprawnych. Nabywanie tego rodzaju sprzętu rehabilitacyjnego okaże się dobrym rozwiązaniem szczególnie w sytuacjach, gdy urządzenia będą potrzebne przez krótszy czas, na przykład przez kilka tygodni lub miesięcy. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, zanim dokonasz zakupu łóżka rehabilitacyjnego.

 

Stan używanego łóżka rehabilitacyjnego

 

Niezależnie od tego, z jakich źródeł pozyskujemy używane łóżka rehabilitacyjne, musimy zawsze kierować się jakością sprzętu. Powinniśmy zdobyć wyczerpujące informacje na temat parametrów technicznych mebli, a najlepiej przetestować sprawność poszczególnych elementów urządzeń. Do elektrycznych łóżek rehabilitacyjnych najczęściej dołącza się pilota ułatwiającego sterowanie, dlatego warto sprawdzić jego działanie. Ponadto koniecznie trzeba przyjrzeć się wyglądowi łóżka. Decydujmy się wyłącznie na sprzęt noszący nieliczne ślady zużycia, drobne zadrapania i przebarwienia. Nierzadko w specjalistycznych sklepach (np. gamareha.pl) uda się nam nabyć używane łóżka rehabilitacyjne zachowane w doskonałym stanie, nie ustępujące pod względem sprawności nowym modelom.

 

Serwis i dostępność części wymiennych

 

Należy pamiętać, by nie wybierać starych sprzętów. Odnalezienie odpowiednich części wymiennych lub firmy serwisującej konkretne modele bywa bardzo problematyczne. Co więcej, stare i wysłużone łóżka stają się bardziej podatne na uszkodzenia i awarie. Decydując się na zakup używanego sprzętu rehabilitacyjnego lepiej szukać urządzeń nowszych, wyprodukowanych przez renomowane firmy. Zyskamy wówczas gwarancję sprawnego serwisowania i ułatwiony dostęp do części wymiennych. Wydłuży to okres eksploatacji zakupionego przez nas mebla.

 

Potrzeby chorego

 

Odpowiednio dobrane używane łóżka rehabilitacyjne powinny zapewniać wygodę osobie chorej lub niepełnosprawnej. Urządzenia muszą działać sprawnie i nie utrudniać codziennych czynności. Co więcej, specjalistyczne sprzęty trzeba dopasować do indywidualnych potrzeb. Przed zakupem trzeba więc zwrócić uwagę na charakter choroby konkretnego pacjenta, jego wymagania i możliwości ruchowe.

 

Informacje od sprzedawcy

 

Niska cena nie może być jedynym ani najważniejszym kryterium przy zakupie używanego sprzętu rehabilitacyjnego. Przed nabyciem konkretnego modelu łóżka skontaktujmy się ze sprzedawcą, by zdobyć niezbędne dane techniczne łącznie z rokiem produkcji urządzenia. Osoba wystawiająca ogłoszenie, organizująca aukcję albo pracownik sklepu medycznego powinien poinformować nas o wszelkich usterkach, awariach i widocznych śladach użytkowania. Warto poprosić też o przesłanie większej liczby zdjęć, by dokładniej ocenić stan zużycia sprzętu.

Przed nabyciem używanych łóżek rehabilitacyjnych musimy uwzględnić kryteria takie jak komfort i bezpieczeństwo chorego oraz indywidualne potrzeby i wymagania. Nie bez znaczenia pozostaje stan techniczny i wygląd urządzeń, jak również data ich produkcji i dostępność części wymiennych.

Powiązane posty:

Zostaw wiadomość

Wszystkie pola są wymagane

Kategorie informacji

Popularne wpisy