Rower Trójkołowy Rehtime L Złożony

Rower Trójkołowy Rehtime L Złożony

Nowy produkt

1 795 złPrzed złożeniem zamówienia skontaktuj się z naszą firmą, aby ustalić szczegóły transportu. Dane kontaktowe znajdują się tutaj

Więcej informacji

Rower wysokiej klasy

Jazda na rowerze jest jedną z tych aktywności fizycznych, które zalecane są także osobom  starszym bądź chorym. Ponieważ ich możliwości ruchowe mogą być ograniczone,  proponujemy dziś Państwu rowery trójkołowe Rehtime, przeznaczone do rehabilitacji osób z  rozmaitymi schorzeniami układu ruchu. Rowery trójkołowe – dzięki swej wyjątkowej  konstrukcji – same utrzymują równowagę. Pozwalają zatrzymać się w dowolnym momencie  jazdy, odpocząć bez konieczności zsiadania z roweru. Także ruszanie jest tutaj o wiele prostsze niż w przypadku klasycznych jednośladów.    Niewątpliwą zaletą jest fakt, że rowery trójkołowe nie wymagają od swoich użytkowników  balansowania ciałem w celu utrzymania niezbędnej w czasie jazdy równowagi. Dlatego rowery  trójkołowe są nieocenioną pomocą dla osób chorych m.in. na stwardnienie rozsiane,  cierpiących na niedowłady i zaniki mięśni, choroby reumatoidalne oraz różnego rodzaju  schorzenia wymagające wzmocnienia kończyn dolnych. Pozwalające wzmocnić siłę  mięśniową, mają bezpośredni wpływ na kondycję chorego.

Cechy rowerów trójkołowych:

- Stabilność wynikająca z zastosowania z tyłu dwóch kół na osi,

- Możliwe do pokonania większej odległości osób niesprawnych przy niewielkim wysiłku,

- Poprawa przemiany materii, zwiększa siły i pewność w utrzymaniu równowagi,

- Polepsza stabilizację kręgosłupa,

- W sposób naturalny likwidują się lekkie przykurcze,

- Pokonywanie niewysokich krawężników oraz jazdę na miękkim podłożu.

Dane techniczne:

- 24 calowe koła,

- aluminiowe obręcze,

- hamulec przedni alu V-break (ręczny),

- hamulec tylny bębenkowy (ręczny),

przekładnia 7-mio biegowa Shimano,

- lampki LED na przód oraz tył,

- waga: 28 kg,

- dwa duże i pojemne kosze.

Idealny dla osób starszych

Wśród osób starszych oraz mających problemy zdrowotne (urazy kręgosłupa, schorzenia  układu ruchu) coraz popularniejsze stają się specjalne rowery trójkołowe zaprojektowane  specjalnie dla nich.

Dzięki takiej konstrukcji rower sam utrzymuje równowagę. Ta cecha jest najważniejsza dla  jego użytkowników – w każdej chwili mogą się zatrzymać i odpocząć, bez zsiadania z roweru.  Ruszanie i zatrzymywanie też jest o wiele prostsze niż w rowerach klasycznych –  jednośladowych, gdyż nie trzeba utrzymywać równowagi balansując ciałem. Dodatkową zaletą  rowerów trzykołowych jest spora przestrzeń ładunkowa umiejscowiona pomiędzy dwoma  tylnymi kołami. Bez trudu zmieszczą się tam całkiem spore zakupy.

Rowery tego typu pozwalają na zachowanie aktywności fizycznej przez wiele lat osobom    starszym oraz mającym problemy z poruszaniem się. Nauka jazdy na trójkołowcu wymaga  nieco nauki, gdyż inaczej rozłożony jest środek ciężkości, niż w standardowym rowerze.

W tego typu rowerach także nie ma potrzeby pochylania się w zakrętach. Aby zmienić  kierunek jazdy wystarczy jedynie skręcić kierownicę.

Rower dostarczany jest do klienta w stanie złożonym, z wyregulowanymi przerzutkami i hamulcami. Samodzielnie trzeba tylko przykręcić kierownicę i dwie śrubki przy błotnikach. Po wykonaniu tych czynności można od razu korzystać z trójkołowca.

Dane techniczne
Maksymalna waga użytkownika110 kg
Wymiary zewnętrzneszerokość 78 cm, długość całkowita 172 cm, wysokość całkowita 120 cm
Koła24 cale
Lampki LEDprzód i tył
Koszedwa przód i tył
Wysokość ramy przy wsiadaniu42 cm
Wysokość położenia pedała w dolnej pozycji od ziemi16 cm
Wysokość siodełka78 - 88 cm

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 innych produktów w tej samej kategorii: